YÜKSEK HASSASİYETLİ SU TERAZİSİ - 0,02 Hassasiyet

Model: 5727/150, 5727/200, 5727/250

YÜKSEK HASSASİYETLİ SU TERAZİSİ - 0,15 Hassasiyet

Model: 5115/150, 5115/200, 5115/250

Kinex Yüksek Hassasiyetli Su terazisi yatay düzlemden sapmaları ölçmek için kullanılır. Hava kabarcığının gösterdiği sapmalar, 1000 mm uzunluk veya diklik başına 1/100 mm olarak ifade edilir. Ana su terazisinin üretim teknolojisinden veya su terazisinin büzülmesinden kaynaklanan izin verilen hatası, su terazisi bölümlerinin 1/4’ünü geçmemelidir; silindir ile yüzey arasındaki izin verilen hata, su terazisi bölümlerinin 1/4’ünü geçmemelidir. Doğru ölçüm ancak aşağıdaki koşullar altında garanti edilir:

  • Ölçüm yaptığımız oda ve ölçülen nesnenin sıcaklığı 20°C olmalıdır.
  • Ölçmeden önce, birbirine oturmaları için ölçüm yüzeylerini ve ölçülen nesneyi temizleriz.
  • Basically, su terazisi ile su terazisinden daha uzun yüzeyleri ve nesneleri ölçeriz.
  • Su terazisini kullanırken (ölçerken) yalıtılmış kısmından (tutanaklar, tutacaklar veya daha az hassas su terazilerinde bir oyuk) tutmamız gerekir çünkü su terazisi gövdesini elimizde tutmak sıcaklığını artırır ve böylece ölçüm doğruluğunu etkiler.
  • Yatay su terazisi, ölçüm sırasında su terazisinin eğimli olmadığına dair bir bilgi sağlar ve ölçüm doğruluğunu etkilemez.

Su terazisi, şirket standardının izin verdiğinden daha fazla sapma gösteriyorsa ve su terazisinin toleransı yönlendirildiği gibi, çelik bir tüp içinde saklanan ve su terazisi gövdesine monte edilen ayarlanabilir su terazilerinin uzunlamasına (ana) su terazisi vidalarla (kırmızı boyalı) doğru konuma ayarlanabilir. Ayarlama, kontrol plakası ve kontrol silindiri üzerinde, su terazisi tarafından belirtilen silindirin ve plakanın minimum doğruluğu ile yapılır.

15 dakikada bir 180° döndürülmüş bir su terazisi ile her ölçümü kontrol etmeniz önerilir. Farklı sıcaklıktaki bir odadan transfer edilirken, sıcaklığı karşılaştırmak için ölçmeden önce yarım saat bekletin.

Su terazisini kullandıktan sonra koruyucu kılıfına koyun. Ölçüm yüzeyleri temiz tutulmalıdır. Ölçüm aleti kullanıldıktan sonra uygun bir koruyucu madde ile işlemden geçirilmelidir. Koruma, depolama sırasında bile gereklidir. Ölçüm aletinin sudan, nemden ve agresif kimyasallardan korunması gerekir. Ayrıca şiddetli titreşimlerden ve düşmelerden korunmalıdır.

Su terazisi şunlardan korunmalıdır:

  • Darbelerden önce
  • Büyük termal değişikliklerden önce
  • Elektrikli veya manyetik indüksiyon direğinin etkisinden önce
  • Güneş ışınlarına karşı
  • Nem ve agresif maddelerin buharlarına karşı